3 Maratoni on saunaga läbitud!

Tere kallid blogi lugejad, oleme jõudnud sinnamaale , kus saun on valmis! Lisaks saunale on meil nüüd ka kümblustünn, mis mõlemad on nüüd 3 vahvat üritust läbinud. Kõigil üritustel on kaasas käinud meie armas sõprade tiim, kes on aidanud kordineerimise ja juhendamisega kohapeal.

Esimesena saabus Euroopa saunamaraton Otpääl 02.02.2019.

Nädal enne maratoni polnud ei saunapesa ega kümblustünn veel valmis, pinge oli suur, sest tööd oli nii palju, et üksi poleks kindlasti kõike jõudnud. Seega kutsusime appi mõned head sõbrad, kes kutsusid omakorda veel sõpru appi ja lõpuks oli meil hämmastavalt suur seltskond koos, kes igaüks tegi mida oskas. Inimesed olid nõus oma hilised õhtutunnid ohverdama ja isegi töölt ära küsima.

Reede õhtuks saime õnneks sauna nii palju valmis ja külmblustünni lakk oli nii palju kuivanud, et sõit Otepää poole võis alata. Läksime juba eelmisel õhtul sinna sõbra juurde, kes lahkesti kogu meie tiimi võõrustas.

Järgmisel hommikul kell 9 pidime olema Otpää keskväljakul, paraku jäime natuke hiljaks kuna väljasõit polnud nii sujuv kui me arvasime. Öösel oli sulaks läinud ja jäime oma autodega mõnusasti kinni… üle poole tunni pusimist, ruttu-ruttu pesulast läbi ja keskväljakule.

Keskväljakul sättisime end valmis, pritsumehed kümblustunni veega juba ootasid. Õnneks meie saunad läksid suht ruttu soojaks, et polnud hirmu kaotatud aja pärast. Loomulikult kõige esimesena läksin ma ise sauna ja tünni n.ö. süütust võtma 😀

Start antud ja esimesed saunatajad jooksid meie poole. Paraku lõid välja ka esimesed vastulöögid, meie keris oli küll korralikult läbi põletatud aga miskipärast tuli esimeste leilidega kohutav suitsupahmakas, mis mõnel osalejal lausa hinge kinni tõmbas ja silmad kipitama pani. Õnneks see oli möödv ja enamuses inimesi siiski tohutult kiitsid meie saunasid. Ilm oli fantastiline ja saunatajaid käis kokku päeva jooksul ligi 800. Tänud siinkohal meie super tiimile, kes täitis igaüks oma ülesannet perfektselt, et isegi kui järjekord oli ukse taga laabus kõik sujuvalt. Õhtul oli Käärikul kokkuvõtte tegemine ja meil oli au anda üle ka enda valitud huvitavaimale võistkonnale auhind. Saunamaraton jäi meile meelde, kui kõige rahvarohkem ja tihedama ajakavaga üritus. Nagu korralik proovilepanek 🙂

download-6
IMG_3184-1024x768

Järgmisena tuli Sibulatee korraldatud saunaFEST Peipsi kandis 9.02.2019

Sinna üritusele sattusime me tegelikult täiesti juhuslikult. Alguse sai see sellest, et saunamaratonil keegi rääkis mingist festivalist, kuhu nad tahaksid kindlasti meie sauna. Koju tulles, hakkasime guugeldama ja leidsime hoopis selle Sibulatee saunaFEST’i. Helistasime ruttu korraldajatele ja saime kohe heakskiidu.

Festivalile läksime koos sõbraga ja sel korral oli esindatud vaid Saunapesa, kuna üritus oli väiksem kui eelmine. Algselt oli plaan ürituse korraldajatel teha vahva saunaküla otse Peipsi järvele, aga see oleks orienteerujatele liiga kaugeks punktiks jäänud seega tehti “saunaküla” Mesi Tare taluhoovile. See oli selline omapärane üritus, nagu “küla värk”. Müüdi erinevaid hoidiseid oma kodu garaazi ukse vahelt, sai maitsta koduveini ja loomulikult ei puudunud ka peipsi tint ja muud peipsi saadused. Inimesed olid lahked ja toredad. Palju käidi uudistamas, kuidas meie saun on ehitatud ja need kes nautisid ei jõudnud ära kiita. Selle ürituse pluss oli see, et saunas käimine ei olnud aja peale ja rahvas sai mõnusasti nautida, juttu rääkida ja mõned isegi koos napsutada. Ürituse lõpuks lasime ka korraldajatel Saunapesas leili võtta ja vahetult enne ära sõitu oli meil külas Soomest pärit saunakultuuri huvilised, kes erinevaid küsimusi küsisid.

See oli väga mõnus saunaüritus, rahulikult sai nautida ja kõigil oli mõnus olla, kindlasti osaleksime ka järgmisel aastal, kui kutsutakse 🙂

Kolmandaks ürituseks oli Noarootsi Saunaralli 16.02.2019

Noarootsi saunaralli oli meil juba ammu silmapiiril, sõber ütles juba siis kui sauna ehitama hakkasime, et tema kandis selline üritus toimub. Kui saunamaraton Otepääl läbitud ja saun ühes tükis koju jõudis, tegime otsuse, et kirjutame. Meid võeti vastu avasüli ja kohe organiseeriti meile koht, kus oma saunadega olla. Meie saunapunk asus Eesti kõige kaunimas rannas, Peraküla rannaparklas.

Sellest üritusest võttis osa 200+ saunalist, kellest enamus olid väga huvitavate kostüümidega ja välimusega vaeva näinud. Selle Maratoni tegi meie jaoks eriliseks see, et otsustasime pakkuda snäkke ja märjukest. See tähendas eelmisel õhtul (loe:öösel) korralikult eeltööd kogu meie perel.

Tehtud sai Haagisepere logode ja Saunapesa piltidega vahvad lipukesed mis läksid tikuvõileibade sisse. Rahvale loomulikult väga meeldis, kuna aega söömiseks nappis, siis oli hea, et see oli meie saunapunkti ülesanne mille eest sai veel isegi lisapunkti lisaks kehakinnitusele 🙂

Iga saunamaratoni, -ralli või -festivaliga me arenesime ja Noarootsi ürituselt tulime koju auväärse kolmanda kohaga.

Kõik need festivalid andsid meile kinnitust, et meie vaev ja töö on end kuhjaga ära tasunud ja saun, mille ehitasime on kiiduväärt. Nüüd kui maratonid läbitud, tuleb hakata tööd tegema, investeering on ju tehtud mis vajab tasa tegemist 🙂