Karavanide kokkutulek Harmony pargis Leedus

Kuna me oleme Klubi Eesti Karavan liige, siis sai otsus tehtud perega kindlasti osa võtta 19. kokkutulekust, mida korraldas Eesti seekord Leedumaal. Kokkutuleku ametlik avamine oli reedel, aga kuna meil kaks last kaasas, üks 11kuune ja teine 7aastane siis otsustasime juba neljapäeva õhtul käigu sisse panna, et võimalikult palju sõiduaega laste une arvelt ära kasutada. Õnneks lapsed magasid nagu inglid ja saime sõita otse kohale, küll rohkete vahepeatustega, aga kahekesi oli tunduvalt lihtsam und ära peletada. 

Harmoni Parki jõudsime reede hommikul kella 8 paiku, kus korraldajad juhatasid meid ideaalsele parkimiskohale ja tegime mõnusa hommikusöögi ning kohvi. Peagi oligi lastel lõunaune aeg, siis saime ka oma une tagasi magada enne õhtust üritust. Õhtul oli pidulik avamine, koos paraadiga kus erinevate maade esindajad kandsid oma riigi lippe. Ilm oli kohutavalt palav ja olemine väga raske, eriti minul, kes ma kaheksandat kuud rase. 

Kõik päevad olid tihedalt sisustatud, iga päev oli täis erinevaid võistlusi ja toredaid koosviibimisi. Võistlustest eriliseim oli matkaauto tõmbamine, milles sai osaleda iga riigi meeskond ja pinget jagus kõigile.

Kohapeal olid ka hobused kelle showle oli võimalik kaasa elada. Laupäeva päeval oli ühislaud, kuhu iga riik tõi teistele maitsmiseks oma rahvustoite ja jooke. Lauad olid väga rikkalikud ja inimesed mõnusalt lahked ja toredad. Laupäeva õhtu lõpetas kohale kutsutud Eestimaise vana hea Apelsiini saatel, kõik said tantsida ja mõnusat õhtut nautida. Viimane esineja oli hipodroomil ekstreemne tuleshow. 

Minu jaoks oli väga suur üllatus see, et kui tavaliselt suurtel üritustel on alati avalikud wc-d väga räpased, siis karavani inimesed oskavad vist hästi puhtust hoida, selle kolme päeva jooksul ei näinud ma kordagi, et avalik vets poleks kasutuskõlblik 😀 

Kokkutulek oli väga hästi korraldatud, lisaks on Harmony Park ise väga ilus. Kogu üritus käis suurel hipodroomi alal, kohapeal oli ka ratsutamise võimalus ning tavamajutus ja spa, kuid meie spasse ei jõudnud, kuna tahtsime päeval ka linnapeal poodides käia, siis lihtsalt kõige jaoks ei jagunud aega.

Rahvast kokkutulekul oli 683 inimest erinevatest riikidest ja 267 ekipaaži. Kusjuures suvilaid oli väga palju erinevaid: haagissuvilaid erinevas vanuses ja luksusastmes, täiesti uusi matkaautosid ja väga vanu ning ka ise kokku ehitatud huvitavaid isendeid.

Kui tuleb taas selline üritus võtame oma perega sellest kindlasti osa.