Vanale haagisele uus nägu ja tegu

Oleme eelnevalt rääkinud oma esimesest eurokip 1974.a. haagisest, mis on meile väga südamelähedane olnud. Sel kevadel mõtlesime selle ka renti anda. Et rentida nii vana haagissuvilat tuleks teha korralik eeltöö, et kõik toimiks ja oleks mugav kasutada. Aga me leidsime, et sellel ei ole mõtet kuna haagises puudusid mugavused nagu meie teistes suvilates.

Ühel päeval seisime haagise kõrval, vaatasime ja mõtlesime, et mis me tast siis teeme. Siis aga tekkis välkidee ning mõningate läbirääkimiste tulemustena otsustasime, et sellest teeme hoopis renditava sauna koos hubase eesruumiga. Haagissaunale sai nimeks Saunapesa, eelkõige seetõttu, et see on väike ja armas, just nagu pesa. 

Tegelikult olen juba ammu tahtnud isiklikult saada osa Otepää saunamaratonist aga nüüd, kus meil saunaprojekt käsil, mõtlesime hoopis väljakutse vastu võtta ja saunapunktina osaleda. Seega sai siht võetud, et selleks ürituseks peab Saunapesa valmis olema.

Suvi möödus väga kiirelt ja haagise ehitus ei tahtnud kuidagi hästi sujuda, vahepeal oli ka mõte, et lükkaks projekti sootuks mõned aastad edasi. Korralikuks katsumuseks oli veel lisaks see, et alustasime kevadel ka oma kodu täieliku remondiga, maaküttest fassaadi soojustamise ja terve korruse renoveerimiseni. Lisaks sündis meie perre kolmas poeg.

Tööd said järjestatud enamvähem nii:

Kogu vana sisustus välja, see ei olnud eriti kerge, sest antud haagis on kokku pandud, väljastpoolt sissepoole. Järgmisena tuli katkised osad uute vastu vahetada ja tugevdada kogu konstruktsiooni. Loomulikult tuli ka  paigaldada aurutõke üle kogu haagise. Eesruumi  ja saunaruumi vahele ehitasin vaheseina. Saun sai omale südame Harvia M3 SL ja moodulkorstna Vilpra. Et meie pisikene leiliruum oleks mugavam, tuli appi hea sõber omanäolise lava ideega. Lisaks tuli veel sisustada eesruum, lahendada valgustus ja välimised tuled- viled. Väljastpoolt kaunistab haagist aerograafia saunateemalise kunstiga, mille teeb Ave Kassia Teede.

Tänaseks saab öelda, et meie armas Saunapesa on läbi suurte katsumuste saanud peaaegu valmis. Kui haagis värvimisest tagasi tuleb, on veel teha viimased lihvid ja siis ootab meid kõigepealt saunamaraton.

Tagasi vaadates sai sinna investeeritud väga-väga palju aega ja magamata öid. Aga me usume, et see on seda väärt ja Te saate nautida seda peagi.

Selles projektis on kaasa löönud väga palju meie ümber olevaid inimesi ja omaltpoolt soovime neid kõiki tänada. Alustades perest siis veel sõbrad, naabrid ja tuttavad. Tänud autokolorist Ahtole Decent OÜ. Samuti suured-suured tänud ka Saunamaailmale panuse eest.

Tervitustega

Haagisepere